top of page

Starty MKS Metalowiec w październiku 2017!

W zakończonym miesiącu MKS Metalowiec Łódź brał udział w kilku ciekawych imprezach orientacji sportowej.

1. 7.10. w okolicach Szklarskiej Poręby odbyły się Mistrzostwa Polski w Nocnym BnO, w których nasz jedyny reprezentant - trener Piotr W., uplasował się na 4. pozycji! Dzień później, już większa, bo trzyosobowa reprezentacja wystartowała w MP na śred

nim dystansie. Znów podium było blisko, a najlepiej wypadła Ania W.-L. oraz ponownie Piotr W., którzy zgodnie zajęli 5. miejsca w swych kategoriach!

1. 12.10 dużo większa reprezentacja uczestniczyła w ostatnich zawodach z cyklu Park Tour w ciekawym terenie łódzkiego Parku Helenów i w labiryncie pobliskich działek. Padło klika bardzo dobrych dla nas wyników, a mianowicie Daria R. i Bartek G. zakończyli ten etap na 2.miejscach, co pozwoliło zająć im miejsca w czołówce w całym cyklu!

1. 21.10 skromną, trzyosobową ekipą, wzięliśmy udział w zawodach Złota Igła w Lesie Łagiewnickim – część Modrzew. I znów słowa najwyższego uznania kierujemy do Darii, która zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych! Wielkie brawa!

1. Dzień później, w Solcu Kujawskim piątka naszych reprezentantów startowała w Mistrzostwach Pomorza i Kujaw. Znakomity sukces osiągnęła Ania W.-L., która wygrała swoją kategorię! Gratulacje! Bardzo dobre, 2. miejsce zajął Piotr W., a niedaleko podium uplasowali się Ania H. (4. Miejsce) i Jakub Z. (5. Miejsce).

1. Ostatnim październikowym akcentem były Popularne Zawody na Orientację w Lesie Łagiewnickim (część Łodzianka). Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Michał D., (4. miejsce), który o włos pokonał trenera Piotra W. (5. miejsce). W tych zawodach dorośli zawodnicy ponownie wcielili się w rolę trenerów i szkolili dzieci z SP 138. Zauważamy już pewne postępy oraz entuzjazm w młodych adeptach biegania na orientację!

Na tym kończymy sezon zasadniczy BnO w MKS Metalowiec Łódź. Dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom, gratulujemy sukcesów i mamy nadzieję na udział w jesienno-zimowych imprezach biegowych (nie tylko na orientację) organizowanych w naszym mieście!

Facebook
XVIII Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Nocnym Biegu na Orientację

Już 29 października po raz XVIII zapraszamy Was na Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Nocnym Biegu na Orientację.